wtorek, 28 grudnia 2010

HISTORIA SYLWETRAImię Sylwester pochodzi z jezyka łacińskiego ‘’silvestris” co w owlnym tłumaczeniu oznaczało dzikiego człowieka z lasu. Imieniny Sylwestra wypadaja 31 grudnia, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czemu obchodzone są tak hucznie?
Data ta jest przełomowa, łączy stary rok z nowym rokiem ze względu na wydarzenia historyczne, które na to wpłynęły. Wersji odnośnie przełomu roku 999 na 1000 jest wiele ale pewne jest to, że od tej daty wszystko się zaczęło. Niektóre legendy głoszą, że noc ta miała być zwiastunem końca świata.
Według Sybilli(księgi proroctw) smok Lewiatan uwięziony w lochach Watykanu przez Papieża Sylwestra I miał zgładzić świat. Noc 999/1000 niebyła przez nikogo wyczekiwana, nie można było przewidzieć co tak naprawdę się stanie.
Okazało się, że z nadejściem godziny dwunastej cały świat odetchnął z ulgą ponieważ proroctwa nie spełniły się i świat istniał dalej. Ludność pod wpływem emocji wyszła na ulice i zaczęła świętować. Sylwester II pobłogosławił ten dzień i od tamtej pory co roku obchodzimy sylwestra z nadzieją na lepszy rok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz