czwartek, 30 grudnia 2010

2011 ROK ZAJĄCA!!!

Skończył się już rok ognistego Tygrysa. Przed nami dwanaście miesięcy pod panowaniem najszczęśliwszego, jak wierdzą chińscy astrologowie, znaku zodiaku, czyli Zająca, zwanym też Kotem lub Królikiem.
Rok Zająca - cisza przed burzą?Hm, zważywszy na to, że to rok żywiołu ziemskiego, można się spodziewać na świecie większego zainteresowania ekologią oraz rolnictwem, a także zejścia z obłoków i zrewidowania planów przez polityków, działaczy gospodarczych oraz gospodynie domowe. To będzie rok pochylenia się nad materią, inwestowania w gospodarkę domową i państwową, a także w samych siebie.
Cofając się jednak wstecz, do roku 1939, kiedy to również panował Zając w żywiole Ziemi, trzeba czujnie przyglądać się temu, co się będzie działo na świecie. Można się spodziewać pozornych ruchów w dyplomacji, rozmów o pokoju, podpisywania umów, ale tu i ówdzie będzie wrzało. Czy zwycięży dyplomacja Zająca-Kota na wyższym poziomie rozwoju (patrz ramka: Ludzie-Zające), czy też dojdą do głosu agresywne instynkty Kotów stojących niżej w rozwoju społecznym i duchowym - to się dopiero okaże.Niech nas jednak nie zwiedzie pozorny spokój i podpisywanie umów pokojowych. To może być cisza przed burzą.Jeśli natomiast chodzi o życie osobiste ludzi, Zając będzie szczególnie łaskaw dla wszystkich zakochanych, zwłaszcza w okresie swego wiosennego panowania (od 20 lutego do 20 marca). To najlepszy czas na wyznawanie sobie miłości, wręczanie pierścionków zaręczynowych i szczęśliwe zadurzanie się - z wzajemnością. Nie należy za to w okresie, kiedy Zając panuje nad czasem podwójnie (pamiętajmy, że patronuje on także danemu miesiącowi i danej porze dnia), podejmować żadnych gwałtownych ruchów mających związek z finansami, a więc grać na giełdzie czy spieniężać swoje dobra. Nawet Koty, które zawsze spadają na cztery łapy, powinny dać sobie spokój z hazardem i skoncentrować się na uczuciach lub zdobywaniu wiedzy. Kiedy zaś kolejną porę roku przejmie pod swoją opiekę Smok (21.03 - 20.04), Koty będą mogły ruszyć na giełdowy parkiet i pomyśleć o pomnażaniu zasobów portfela.
Co się zaś tyczy innych znaków, rok Kota-Zająca powinien być dobry dla Bawołów, Tygrysów, Smoków, Kóz, Małp, Psów i Dzików. Inne znaki powinny zachować ostrożność i rozwagę - w sprawach materialnych i w tych, które mają wpływ na relacje z otoczeniem. Chyba że przyszły na świat w żywiole Ziemi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz